Levné Letenky do Japonska


Nejdříve doporučujeme prohledat nabídky Student Agency, včetně odletů z Vídně a Německa (Frankfurtu). Pokud se Vám cena bude zdát příliš vysoká, další možnost je objednat si letenku přes internet ve Velké Británii. Proč? Z celého světa právě z Londýna létá nejvíce spojů do Japonska. Konkurence tlačí ceny letenek dolů. Máte velkou šanci, že seženete dostupný levný tarif. Do Londýna se pak můžete dostat některou nízkonákladovou společností jako je EasyJet.com, WizzAir.com, Ryanair.com atd., případně přes Airberlin.com (odlety z Vídně). Je v tom nějaký háček? Proč jsou letenky z UK mnohem levnější? Letecké společnosti si určují pro každé teritorium různé druhy tarifů, a to právě v závislosti na konkurenci, sezóně atd. Ceny pro odlety z Prahy a Londýna jsou proto rozdílné. Ano, odlet z Londýna má své úskalí. Zaprvé musíte vyřešit cestu do Londýna (pokud ale rezervujte včasně, alespoň dva měsíce před odletem, můžete letět s nízkonákladovou společností do Londýna třeba jen za 1 500 Kč včetně tax). Druhé úskalí je to, že nízkonákladové společnosti létají většinou na letiště Stansted, Gatewick nebo Luton. Musíte tedy sednout na autobus a přesunout se z tohoto letiště na druhé, což trvá cca tři hodiny. Třetí úskalí je v tom, jak vyřešit platbu za letenku, jelikož rezervace přes internet v UK musí být placena kreditní či platební kartou VISA či MasterCard. Navíc některé CK požadují zaslat potvrzení, že karta je skutečně Vaše, tj. autorizační formulář s Vaším podpisem a ofocenou kartou. Jaké jsou tedy výhody? 1) Cena. 2) Pokud nemůžete sehnat volný let z Prahy, určitě je šance z Londýna. 3) Letenky z Londýna jsou zpravidla s 12měsíční platností a bez poplatků za změny datum odletu. 4) Většina letenek je navíc vydávána v elektronické formě, což je nesporná výhoda – letenku nemůžete ztratit.


Jak se létá do Japonska, možnosti stopoverů (přerušení letů) atd.

Do Japonska se létá většinou bud přímo nebo s jedním nebo i dvěmi mezipřistáním, a to buď v Evropě nebo Asii. Nabídky leteckých společností se čas od času liší, a tak je těžké předem určit, která letecká společnost je nejvýhodnější. Ceny letenek jsou zpravidla vyšší v letní sezóně. Pokud se rozhodnete cestovat v této době, je dobré rezervaci letenek dělat s předstihem. Většina leteckých společností povoluje přerušení letu tzv. stopover, který můžete využít k návštěvě další země (např. pokud cestujete s KoreanAir můžete let přerušit v Seoulu), ještě než dorazíte do Japonska nebo na zpáteční cestě. Některé společnosti toto přerušení zpoplatňují, ale nikdy se nejedná o velkou částku. Proč tedy nespojit návštěvu Japonska s další zemí za cenu jedné letenky?


Na co je nutné si při koupi letenky dát pozor.

Zvýhodněné letenky (zpravidla levnější než letenky přímo od leteckých společností) za nepublikované tarify bývají nějakým způsobem omezeny. Jedná se například o omezenou platnost, zpoplatnění změny rezervace atd. Vždy se tedy při koupi o těchto omezeních informujte. Na kolik Vás přijde změna rezervace? Jakou platnost má letenka? Nejdelší možná platnost je jeden rok. Občas se dá rovněž narazit na cenově zvýhodněnou letenku třeba s odletem z Vídně nebo Frankfurtu.