Jak sehnat práci a žít v Japonsku


Nejlepším řešením je začít hledat na internetu nabídky práce ještě před příletem do Japonska.
V opačném případě se Vám může stát, že nebudete mít dostatek financí na pokrytí nákladů na život v Japonsku. Proto je nejdůležitější přijet do Japonska s nabídkou práce od zaměstnavatele. Je pak jen na Vás, zda si o pracovní povolení požádáte ještě před příletem do Japonska na ambasádě, nebo až na místě. Pak je asi nejlepším řešením krátký výlet do Soulu.


Pro rodilé mluvčí angličtiny je situace mnohem jednoduší
.
V Japonsku je celkem velká poptávka po učitelích angličtiny. Řetězce škol jako Berlitz, Shane, GEOS, ECC a NOVA neustále hledají nové učitele angličtiny. Ale i když nejste rodilý mluvčí, šanci máte. Zpravidla je výhodou dlouholetá praxe ve výuce angličtiny a schopnost ovládat další jazyk jako němčina nebo francouzština. Je zcela nezbytné naučit se alespoň nejnutnější základy mluvené japonštiny.


Pokud hledáte práci v jakékoliv jiné profesi, připravte si nezbytné diplomy a veškeré doklady o dosaženém vzdělání.
Bez kvalifikace se Vaše šance na získání práce rovnají nule. Nezapomeňte, že veškeré dokumenty o vzdělání a praxi musí být přeloženy alespoň do anglického jazyka.


Pokud hledáte práci na černo, je situace velmi obtížná.
Nelze říci, že by Vás bez potřených papírů nikdo nezaměstnal, ale jde především o bariéru v komunikaci. Většina mladých Japonců sice ovládá malinko základy angličtiny, ale zdaleka ne všichni. Zejména starší generace je na tom špatně, proto je nutné mít ty správné kontakty. Jaké práce můžete dělat? Jedná se o práce v restauracích, hoteliérství a případně na farmách, jako je třeba sklizeň cukrové třtiny. Kde se ptát? V hostelech, hledat na internetu a v anglickém tisku atd. Je téměř bezvýznamné ptát se osobně. Vaše šance jsou sice malé, ale ne zcela vyloučené. Čím déle budete žít v Japonsku, tím dříve pochopíte, jak všechno funguje a proč jsou věci spojené s hledáním práce tak složité.


Další alternativou je stát se dobrovolníkem a získat jídlo a ubytování zdarma.
Během volného času získáte rozhled, budete vědět více a možná si sami najdete patřičné kontakty. Zkuste WwoofJapan.com nebo VolunteerForPaeace. Je to taky jediný způsob, jak přežít v Japonsku delší dobu bez patřičných financí.
2 Komentáře *** Přidat Váš ↓

  1. roman #
    1

    dobry den vaš članek me zaujal chtel sem se podívat do japonska ale nevedel sem že to tak bude drsne

  2. andrew777444 #
    2

    Myslíte, že když budu mít maturitu z španělštiny a angličtiny a dostanu se na univerzitu kde se učí japonsky. Mohl bych studovat v Japonsku? Jinak práci bych tam chtěl jako učitel španělštiny to bych snad dostat mohl né? Pokud né poraďte prosím…Přidejte komentář k tomuto článku