Ubytování v Japonsku

Hotel v JaponskuUbytovny, hostely (Backpackery)

jedná se o velmi jednoduché ubytování. Zpravidla se nacházejí pouze ve větších městech. Nabízejí ubytování v pokojích, kde spí více lidí – tzv. dormitory rooms, nebo samostatné pokoje pro jednotlivce nebo páry, tzv. single rooms nebo double rooms. Ceny za osobu a noc se pohybují od 1 500 jenů do 3 500 jenů (to spíš za samostatný pokoj).


Capsule hotely

jedná se o hotely, kde spíte v jakési uzavřené kapsli. Zpravidla je zde pouze televize a nezbytné vybavení ke spánku. Dále je k dispozici společné sociální zařízení a koupelny. Některé tyto hotely jsou určeny pouze pro muže. Primárně sloužily zaměstnancům a obchodníkům, kteří zmeškali vlak. Většina z nich je proto umístěna v blízkosti nádraží. Nabízejí ubytování v cenách mezi 4 000 až 5 000 jenů za noc. Rovněž tyto hotely zpravidla přijímají hosty nejdříve až po 17. hodině s tím, že odhlásit se musíte brzy ráno. Je to celkem logické, neboť tyto kapsle jsou vhodné pouze pro přenocování! Styl těchto hotelů odráží situaci Japonska, kde se vše dělá co nejmenší a kompaktní.


Love hotely

tyto hotely, jak už sám název napovídá, jsou určeny zejména pro páry, které si přejí soukromí, jehož se jim nedostává. Mnoho Japonců žije společně v domácnostech s rodiči pod jednou střechou, kde je dělí jen papírová stěna. Právě proto je v Japonsku tolik druhů Love hotelů. Můžete si zaplatit třeba jen hodinu nebo celou noc. Obvykle přijímají hosty až ve večerních hodinách. Cena se pohubuje od 6 000 do 12 000 jenů za pokoj v závislosti na tom, zda zůstáváte jen hodinku nebo celou noc.


Buddhistické kláštery

rovněž je možné přespat v některých buddhistických klášterech. Jedná se o ojedinělou zkušenost. Ceny za jednu noc se pohybují od 3 000 do 10 000 jenů za osobu.


Minshuku

neboli po anglicku „Bed & Breakfast“ – jedná se o ubytování v jakémsi penzionu v japonském stylu. Ceny za osobu a noc se pohybují od 4 000 do 9 000 jenů.


Penziony

klasické ubytování v penzionu v evropském stylu, jedná se o podobné ubytování jako minshuku. Ceny za osobu a noc se pohybují od 4 000 do 12 000 jenů.


Ryokan

jedná se o japonské stylové ubytování. V podstatě je to trochu luxusnější Minshuku (neboli Japanese inns). Cena za osobu a noc od 4 000 do 15 000 jenů.


Business hotely

jedná se o klasické hotely západního stylu, které jsou určeny především pro obchodníky. Nabízejí malé místnosti se standardním vybavením. Ceny za samostatný pokoj se pohybují od 5 000 do 9 000 jenů. Za pokoj pro dva zaplatíte od 7 000 do 12 000 jenů.


Hotely v západním stylu

k nalezení ve všech větších městech a turistických lokalitách. Jsou to hotely ve stylu, jaký známe u nás. Nabízejí ubytování v cenách okolo 10 000 jenů za pokoj pro jednoho anebo okolo 12 000 jenů za pokoj pro dva.


Gaijin houses (tzv. domy pro cizince)

pro dlouhodobé pobyty nejméně na jeden týden zvažte možnost bydlení v Gaijin domech. Jedná se o klasické podnájmy v domcích, kde se dělíte o sociální zařízení atd. Ceny od 50 000 do 100 000 jenů za osobu a měsíc.


Homestay

bydlení v japonské rodině. Obvykle je v ceně i strava. Vhodné zejména pro studenty. Ceny jsou různé, ale jsou určitě přijatelnější řešení pro dlouhodobější pobyty.
Na závěr je dobré připomenout, že v době svátků je zcela nezbytné rezervovat bydlení s velkým předstihem.
7 Komentáře *** Přidat Váš ↓

 1. crazy.AminQa #
  1

  mno to pro ty studenty by se pro začátek šiklo :D

 2. radek ..... #
  2

  Dobry den jen sem se chtell zeptat jak je to s Homestay jak by mne prijaly do rodiny na dlouhou dobu jako mohli by mne prijmout jako uplne do ridinky jako ja bych chtel do Japonska na stalo a ješte kolik by tak činil najem a je nekde stranka na japonske prace jako že bych si dohodl praci predem brigady .atd prosim o odpoved dekuji moc..

  • radek znamená otrok (dávný význam jména radek) #
   3

   Oni Japonci bělochy všeobecně nesnáší a zapáchají jim.To si “jako myslíš,že jim budeš vykládat o své žebrotě a “nasáčkuješ se jim do rodiny?Tak na to jsou zvědaví tak akorát na českou socku vlezlou…nejspíš je pak při odchodu okradeš jako to děláš v Čechách vezmeš jim mobil atd.

 3. bohumila #
  4

  V Tokyu jsme bydleli v hotelu Hotel Seyo Ginza na Ginza street, je to centrum Tokya, velmi drahé a luxusní, můj hotelový pokoj měl 120 m2, nebyl to vlastně pokoj, ale luxusní apartmán s pracovnou a službami na obrovské úrovni.Byl to neskutečný zážitek a myslím, že takový luxus už nikde nezažiju.

 4. Vlada #
  5

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat kdo má nějaké zkušenosti s bydlením v Japonsku, jestli by mi nemohl dát nějaké informace o tom jaký je tam například nájem.

  Budu Vám velmi vděčný.

  • Rena #
   6

   Boli sme v Japonsku dva razy 2010, 2014, vždy po 5 týždňoch. Hotely či penzión – bol objednávaný cez web a je bez problémov nájst v cenovej relácii, ktorá Vám vyhovuje. (vždy sú vybavené aj možnosťou oprať si – teda nemusíte mať toľko vecí. Upozorňujem, že niektoré nami plánované lokality boli už nedostupné, po tejto skúsenosti sme objednávali druhú cestu cca 5 mesiacov dopredu.Cena vrátane leteniek bola 2300eur pre dve osoby. Odporúčam si všetko vybaviť mimo CK.

 5. Japončik #
  7

  Dobrý den,
  mohu se zeptat jestli někdo z Vás bydlí v Japonsku a jaké to tam je. Chtěl bych vědet jestli bydlíte ve velkoměste, nebo ve vesnici a zda v bytu, nebo domě.
  DěkujiPřidejte komentář k tomuto článku