O Japoncích

JaponkaJaponská populace vykazuje za poslední roky malou porodnost, z čehož se usuzuje, že se tato společnost bude zmenšovat. Rovněž jejich populace stárne.


Vzdělání

Co se týká vzdělání, je naprosto nezbytné a prioritní pro každého člena společnosti. Vzdělání zde zcela určuje budoucnost každého. Japonci již od útlého věku podstupují tvrdý trénink, jenž třídí slabší od silnějších. Tvrdá konkurence až do univerzitních přijímacích zkoušek nenechává téměř žádný prostor pro jiné činnosti. Během přípravy na zkoušky je zcela běžné, že studenti spí jen pár hodin denně. Každý si je velmi dobře vědom, že pouze nejvyšší stupeň dosaženého vzdělání je cestou k úspěšné kariéře. Kariéra sama o sobě zastává mnohdy důležitější místo než rodina.


Unikátní společnost

Japonská společnost a kultura je ve světě naprosto unikátní a samotní Japonci jsou si toho velmi dobře vědomi. Pokud Japonsko navštívíte, ke stejnému zjištění velmi rychle dospějete.


Muži a ženy

Tradiční rolí ženy bylo starat se o dům, rodinu a dohlížet na rodinné finance. V dnešní době sice stále některé ženy volí kratší vzdělání a staví se do této role, ale čím dál víc se jich snaží jít za svými ambicemi a cestou kariéry. Každá žena se tedy sama musí rozhodnout buď pro rodinu, nebo pro kariéru. Ve společnosti jsou ženy stále jaksi diskriminovány. Mnoho firem a podniků nechce ženy, které chtějí budovat perspektivní kariéru, a raději je vidí v rolích hospodyněk. Tento názor mnohdy sdílí i samotní muži, nechtějí ženy, které staví kariéru na první místo.
2 Komentáře *** Přidat Váš ↓

 1. Katana #
  1

  Život se mění češi se taky klaněli Franzi Josefovi a dneska mají demokracii. To platí i o Japoncích. Staří lidé si s mladými vůbec nerozumějí, proto se hodně mladých japonců stěhuje od rodin pryč. Tady v těch vašich článkách děláte z komára velblouda. Nevím jestli vám něco říká pojem globalizace i kdybych se chtěl bránit sebevíc tohle mi to prostě už nedovolí ta stará doba je už pryč kor v době internetu.

  • Igor #
   2

   Ještě jste zapomněl dodat že od Císaře Pána se Češi dále klaněli Meszarikovi-Redlichovi (povinně jako císaři, za jeho kritiku byl taktéž kriminál), pak Heydrichovi, pak Gottwaldovi, pak Brežněvovi – tomu se přímo v předklonu vzdali bez boje (za což jsou obzvlášť na Balkáně považováni za zbabělce), naposledy se pak klaněli Havlovi. V novodobé české verzi “demokracie” se klanějí sionistům.Přidejte komentář k tomuto článku