Populace

PopulaceJaponsko má populaci kolem 127 milionů obyvatel.

S tímto číslem se dostává na 9. místo na světě v počtu obyvatel. Většina populace žije ve velkých městech jako Tokyo, Yokohama a Osaka. V Japonsku téměř nežijí žádní imigranti. Je to dáno přísnou imigrační politikou japonské vlády. Za zmínku snad jen stojí komunita 650 000 Korejců. Ale je pravda, že rozeznat je od samotných Japonců je téměř nemožné i pro místní. Zbytek cizinců, kteří žijí v Japonsku, jsou převážně zaměstnanci pracující na smlouvu pouze na určitý čas. Jedná se především o pracovníky z Jižní Asie, Číny, Jižní Ameriky a dalších západních zemí. V Japonsku rovněž žijí určité minoritní skupiny. Jednou z nich jsou Burakuminové. Tito lidé jsou japonskou společností jaksi odstrkováni až na samý okraj. Ačkoliv dle zákona mají všichni stejná práva, v hloubi společnosti toto opovržení stále přetrvává. Jako Burakuminové byli označováni všichni, kteří se nějakým způsobem dostávali do kontaktu se smrtí. Jednalo se tedy např. o řezníky, hrobníky atd. Další unikátní skupinou lidí jsou Ainkové. Pocházejí ze stejnojmenného ostrova a převážně žijí na Hokaidu.
3 Komentáře *** Přidat Váš ↓

 1. višis #
  1

  Mám připomínku k větě “…Jižní Asie, Číny, Jižní Ameriky a dalších západních zemí.”Berete jako měřítko “západnosti” polohu od 18O poledníku? Obvykle se toto spojení používá pro označení zemí západní Evropy a Severní Ameriky.

 2. Petr Malý #
  2

  Jak se rozpozná Korejec od Japonce? asi úplně stejně jako Čech od Němce nijak leda až promluví. Korejec+Japonec=Mongoloidní rasa Čech+Němec=Europoidní rasa

  • Kafka #
   3

   Chce to čas, ale pak to není problém.Přidejte komentář k tomuto článku